een goede voorbereiding op nlt

De vereniging NLT wil in de komende jaren scholen meer ondersteuning gaan bieden bij het ontwikkelen van nlt in de onderbouw van het voortgezet onderwijs. Wil je op dit moment al iets doen in de onderbouw bieden we de zogenaamde pre-modules-nlt aan. Deze pre-modules zijn bestemd ter kennismaking met nlt. Ze zijn ontwikkeld als onderdeel van de master-docentenopleiding Science and Education aan de TU Delft binnen het
interdisciplinaire vak: ’het ontwerpen van een educatief product’. Dit vak werd gevolgd door studenten natuurkunde, scheikunde, informatica, O&O en wiskunde. Zij ontwierpen hierbij vakoverstijgend lesmateriaal met een sterk interdisciplinair karakter. Soms bleek zo’n uitwerking geschikt als pre-module-nlt. Elk van de pré-modules-nlt heeft als hoofddoel dat leerlingen van de onderbouw havo/vwo kennismaken met (de aard van) nlt.

Interesse om ze te gebruiken? Lees dan eerst de beknopte beschrijvingen van de lesmodules door!

Geef daarna je pre-selectie door aan Edgar de Wit: Edgar@betavak-nlt.nl.

De volgende pre-modules-nlt zijn op dit moment beschikbaar:
1 Fermischatten
2 Moord om verandering
3 Vuurwerk
4 Zonne-energie
5 Arduino
6 Industrieel ontwerpen (IO)
7 3D-printen
8 Leren met je hersenen
9 SpaceX
10 Aquaponics
11 Biomimicry, Web-based design
12 Topsporters in beweging (‘En hij staat!’)
13 ‘Waterberging’
14 ‘Een gezond ontbijtje’
15 ‘Afval en vervuiling op school’
16 ‘Create the Escape!’