Klimaatemoties in de klas, omgaan met een onzekere toekomst

Wat gebeurt er met de leerlingen en met jezelf als je wordt geconfronteerd met heftige informatie, bijvoorbeeld rond klimaatverandering, het milieu of corona. We zijn gewend om vooral naar kennis te kijken, maar je kunt er niet omheen dat er ook iets gebeurt op gevoelsniveau. Aan de hand van kennis uit de psychologie kijken we hoe je pedagogisch en didactisch kunt handelen als deze vraagstukken in de klas aan de orde zijn.

Over de spreker

Rebekah Tauritz promoveerde op dit onderwerp en laat zien hoe essentieel het taalgebruik van de docent is. Lastige onderwerpen of gesprekken gaat ze niet uit de weg, in tegendeel, ze stimuleert je als docent om ook met de leerlingen deze onzekerheid van dichtbij te durven bekijken en bespreken en leerlingen te helpen bij het ontwikkelen van onzekerheidscompetenties.

Voor meer informatie en aanmelding: zie website Wageningen Pre-University.